Kaip nepaklysti žiniasklaidos, interneto ir socialinių tinklų platybėse? Atskirti patikimą informaciją nuo melagienų? Į šiuos klausimus padės atsakyti medijų ir informacinio raštingumo centrais jau tampančios Lietuvos viešosios bibliotekos, kurios 2023 m. spalio 24–31 d. kviečia į Pasaulinę medijų ir informacinio raštingumo savaitę. Suplanuota daugiau kaip 70 suaugusiesiems skirtų veiklų. Nuo orientacinio žygio iki „stand-up“ komedijos vakaro. Skaitymo iššūkis, protmūšiai, susitikimai su specialistais, diskusijos ir paskaitos, žaidimai, virtualus pabėgimo kambarys ir dar daug daug visko! Prisijunk ir tu!

du pašnekovai 2

Renginiai bibliotekose

Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės metų vyks daugybė renginių įvairiose Lietuvos bibliotekose.

Virtualūs renginiai

Kviečiame patogiai stebėti nuotolinius pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginius spalio 24-31 dienomis 17:30 val.

Orientacinis žygis

Nori aktyviai praleisti laiką rudens šeštadienį bei daugiau sužinoti apie medijų ir informacinį raštingumą?! Kviesk draugus, šeimos narius ar smalsius kolegas ir spalio 21 d. dalyvauk Lietuvos bibliotekų organizuojamame masiniame medijų ir informacinio raštingumo – MIRKT – orientaciniame žygyje „Taigi viską žinau…“.

Orientacinio žygio dalyvių laukia Go3 televizijos įsteigtos dovanos – žygio dalyviai net visą mėnesį galės žiūrėti kokybiškiausią turinį, bet kokiame ekrane, bet kokiu metu. Bei telekomunikacijų bendrovės Telia Lietuva įsteigti prizai – javainių batonėliai!

Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps

Pabėgimo kambarys

Jau teko pasprukti iš tikro pabėgimo kambario? Kviečiame išbandyti virtualų! Būtent Pasaulinei medijų ir informacinio raštingumo savaitei sukurtas virtualus pabėgimo kambarys/užduočių ruožas skirtas išbandyti jūsų medijų ir informacinio raštingumo žinias. Išbandyk ir laimėk vertingus prizus!

  1. MIRKT pabėgimo kambarys/užduočių ruožas „Esu savo informacijos architektas“ yra sudarytas iš 5 lygių-temų.
  2. Kiekviename lygyje yra užduotys, kurias įveikus reikia sudėlioti teisingą kodą iš skaitmenų arba slaptažodį, kuris atrakintų sekantį lygį. Įveikus pirmą lygį, einama į antrą, toliau į trečią ir t.t
  3. Kiekviename lygyje kuriame yra kelios užduotys, jas galima atlikti bet kokia eilės tvarka.
  4. Įveikus visus lygius reikia užpildyti pateiktą anketą, kuri suteiks galimybę laimėti prizą.
  5. Dalyviai anketą gali užpildyti tik vieną kartą.
Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps

Skaitymo iššūkis

„Vasara su knyga“ – skaitymo iššūkis, mums jau pažįstamas vasaros nuotykis! O atsipūtus po vasaros kviečiame spalio 24–31 dienomis skaityti pasirinktą knygą apie medijų ir informacinį raštingumą, ją užregistruoti ir burtų keliu laimėti mūsų rėmėjų, elektroninių knygų entuziastų, Antanukas prizus!

Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps

Protmūšis

O gal nori prie Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės prisijungti organizuojant savo renginį? Puikus paruoštukas būtent šiai progai. Protmūšio klausimus gali išsirinkti pagal temas, o gal išbandysi visus? Protmūšio dalyviai, kurie žais žaidimą spalio 24-31 dienomis bibliotekose, bus apdovanoti Go3 televizijos 1 mėnesio prenumerata. Norintys gauti protmūšiui parengtas skaidres su visa informacija, kreipkitės elektroniniu paštu mirkt@pavb.lt

Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps

Kryžiažodis

Kryžiažodis yra kryžiažodis, jokios instrukcijos jam nereikia. Atsisiųsk, išspręsk ir pilkuose langeliuose įrašytą žodį siųsk elektroniniu paštu mirkt@pavb.lt ir laimėk Telia atšvaitus ir mobiliųjų telefonų aksesuarus.

Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps

„Pleistriukų“ akcija

Jei neturi žinių – esi pažeidžiamas!

Neleisk žalingam medijų turiniui tavęs sužeisti, o jei jau susižeidei, tau padės medijų ir informacinis raštingumas. Nes MIRKT ir aišku!

  • Dalyvauk bibliotekų renginiuose, gauk dovanų stilingą skirtuką su išskirtiniu pleistriuku!
  • Šį pleistriuką, kaip priminimą apie grėsmes, tykančias socialiniuose tinkluose ir medijose, prisiklijuok ten, kur matytum kasdien. Pavyzdžiui, ant savo darbo knygos, asmeninio kompiuterio ar prie darbo vietos;
  • Nufotografuok įkurdintą pleistriuką;
  • Pasidalink šia nuotrauka savo socialiniame tinkle „Facebook“ ir pažymėk MIRKT paskyrą (@mirktbibliotekose);
  • Įraše paminėk, kodėl tau svarbios medijų ir informacinio raštingumo žinios.

Atlikus šiuos žingsnius, lapkričio 6 d. burtų keliu išrinksime 3 stalo žaidimo „Populistas“ laimėtojus. Tai žaidimas kritiniam mąstymui lavinti. O pačius kūrybingiausius apdovanosime rėmėjų žurnalo „National Geographic“ 3 mėnesių prenumeratomis!

Keliautojas keliauja pasitelkdamas gps