Mergina sėdi priešais kompiuterio ekrana susiėmusi už galvos, užrašas - melagienos

Kas yra patikimas informacijos šaltinis internete? Kaip nepasiklysti žiniasklaidos, interneto ir socialinių tinklų platybėse? Kaip rasti ir naudotis patikima informacija, ir nepasiduoti manipuliacijoms? Analizuoti ir kritiškai vertinti interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose pateikiamą informaciją bibliotekų lankytojai bus mokomi šalies bibliotekose. 

Kovo 21 d. Lietuvos bibliotekų specialistams pristatyta Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo programa, kuria vadovaujantis šalies bibliotekininkai informuos visuomenę informacinio raštingumo klausimais. Programa pritaikyta naudoti įvairioms visuomenės grupėms, taip pat asmenims, turintiesiems klausos ar regėjimo negalią. 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Ekaterinos Prakapenės teigimu, parengtą medžiagą bibliotekininkams sudaro teorinė dalis su pavyzdžiais, užsiėmimų planai, skaidrių komplektai, specialūs filmukai apie dezinformaciją ir kt. Ši programa gali būti naudojama ir kaip vientisa programa, ir atskirai integruojama į kitus mokymus, priklausomai nuo poreikių ją galima atnaujinti, pildyti, keisti.  

Šiemet Lietuvos bibliotekose planuojama ypač daug veiklų medijų ir informacinio raštingumo srityje. Jau sukurtas medijų ir informacinio raštingumo koordinatorių tinklas, o nuo spalio prasidės mokymai gyventojams, bus organizuojama Medijų ir informacinio raštingumo savaitė. Žmonėms su specialiaisiais poreikiais bus pritaikytas kritinį mąstymą ugdantis stalo žaidimas „Populistas“. 

Parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinsko viešoji biblioteka